vaháka, v vaháki, iz vaháke
v Oaxaci, iz Oaxace
V Mehiki so nekatera imena prevzeta iz indijanskih jezikov. Črka x se je v izvornih jezikih izgovarjala [š], v španščini pa je lahko izgovorjena na različne načine: s fonemom h v zemljepisnih imenih Ciudad de México [sjudád de méhiko] in Oaxaca.
Upoštevamo tudi to posebnost, da črko o izjemoma izgovorimo s fonemom v, zato: [vaháka].